upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka w 2016 r.roku to nadzwyczaj głośny wątek pośród ludzi tonących w długach i przekredytowanych. Od momentu przygotowania przepisów o upadłości konsumenckiej upłynęło już więcej niż 6 lat, jednak dopiero aktualnie jesteśmy w stanie mówić o tym, że wprowadzona instytucja prawna spełnia swoją rolę w społeczeństwie. Jest to na pewno pokłosie nowelizacji, jaka miała miejsce na koniec grudnia 2014 r. Znowelizowane zasady w dostrzegalnej mierze doprowadziły do liberalizacji zasad, na jakich jest dozwolone obwieścić upadłość i przyczyniły się do podwyższenia ilości pozytywnych postanowień wydawanych przez rodzime sądy w tym względzie.

Przez pierwsze, albowiem półrocze roku 2016 z upadłości konsumenckiej skorzystało już kilkaset jednostek w skali całego naszego państwa. To jest dobra informacja w szczególności dla jednostek, które nie mogą sobie poradzić ze spłatą własnych długów. Naturalnie każdy może ogłosić, że jest nieco niesprawiedliwości w tym, iż ktoś brał kredyty bezwiednie a teraz jego zadłużenie ma podlegać umorzeniu. Nie jest to do końca prawda a sam temat osób przekredytowanych jest znacznie bardziej zawiły i złożony.

Częstokroć jest, bowiem tak, iż dana osoba nawet chce spłacać swoje kredyty a logicznie patrząc jest to po prostu fizycznie niemożliwe (np. jej zarobki nie pozwalają nawet na zwracanie wzrastających odsetek). W takiej sytaucji jedynym sensownym wyjściem z kłopotliwej sytuacji jest tylko upadłość konsumencka.